X


- Distile alkollü içeceklerin etil alkol ve metil alkol analizinde kullanılan birçok sisteme alternatif olan bu yöntemle hızlı, kolay ve ucuz analiz yapılabilmektedir.
- Raman spektroskopisini kullanan bu sistemle ürünlerinin kalite kontrolünü yapmak isteyen üreticilerle, bu ürünlerin piyasa kontrolü yapan yasal denetçilere büyük kolaylık sağlanmaktadır.
- Distile alkollü içkilerde metil alkol oranını yüzde 0.2’ye (v/v) kadar tayin edebilen bu sistem, 10 sn’lik ölçüm süresi ile diğer sistemler arasında en hızlısıdır.
- Şirketimizin geliştirmiş olduğu yazılımla birlikte çalışan alkolmetre, etil alkol oranını da %0,6’ya kadar belirleyebilmektedir.
- Ölçüm başına toplam maliyetin (küvet, kimyasallar, pipet uçları) ortalama 0.4 TL (40 kuruş) olması da sistemin en önemli avantajlarından biridir.

Geliştirilen programla birlikte rakı, viski, votka gibi distile alkollü içeceklerin etil alkol ve metil alkol içerikleri hızlı ve kolay bir şekilde bulunabilmektedir.

Sahada yapılan ölçümlerde alkollü içecekden alınan örnek, geliştirmiş olduğumuz sisteme göre hazırlandıktan sonra yandaki fotoğrafta gösterildiği gibi alkolmetreye yerleştirilir ve analiz gerçekleştirilir.

Yandaki fotoğrafta analiz esnasında kullanılan ölçüm haznesi ve örnek miktarı gösterilmektedir.
Kullanılan alkolmetrenin ergonomik olması, ölçüm haznesinin küçük boyutta olması saha ölçümünde büyük kolaylık sağlamaktadır.

- Alkolmetre
- USB Ara Kablosu, USB Güç Adaptörü
- USB Araç Adaptörü
- Sağ Açı Aksesuarı
- Küveti Aksesuarı
- Alkolmetre Spektrum Programı
- Alkolmetre Etil Alkol ve Metil Alkol Tayin Programı
- Lazer Koruma Gözlüğü
- Micro-SD Kart

NASIL ÖLÇÜM YAPILIR?

TEKNİK ÖZELLİKLERİ